Na kilka dni przed 75. rocznicą zakończenia II wojny światowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oraz Ambasady Rosyjskie rozpoczęły haniebną akcję propagandową na państwowych kontach w serwisach społecznościowych.

Na kontach Rosyjskiego MSZ i Ambasady w Warszawie pojawiają się wpisy gloryfikujące nie tylko sowieckich żołnierzy ale także polskich komunistów, którzy wiernie służyli sowieckiej Rosji w utrwalaniu komunistycznej i zbrodniczej władzy w Polsce.

Obrazki z odpowiedzialnymi za zniewalanie Polaków i polskiego podziemia niepodległościowego po 1944 roku znaczone są lakonicznymi hashtagami #TwarzeZwycięstwa i #FacesOfVictory.

Kim był Zygmunt Berling?

tow. gen. Zygmunt Berling
Polski Żyd. W okresie międzywojennym był żołnierzem WP II RP. Po Sowieckiej agresji na Polskę przedostał się na wschód i rozpoczął współpracę z NKWD. W 1940 r. przyjął obywatelstwo ZSRR. W 1941 r. był współautorem deklaracji lojalności przesłanej na ręce Józefa Stalina. Był jednym z twórców podległego Sowietom Ludowego Wojska Polskiego (LWP). Od 1963 r. w PZPR i ZBoWiD. Więcej >> TUTAJ.

Opisy innych oprawców z PRL znajdziesz >>TUTAJ.


Reklama


Rosja wciąż czerwona

Jak to bywa w sowiecko-rosyjskim stylu, cała akcja musiała wypłynąć z góry, bo jak widać Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji tak samo na swoim twitterze powiela tą samą propagandę gloryfikując komunistów. Wszystko to po to, by w oczach świata podkreślić swoją rolę „wyzwolicieli” świata spod opresji nazizmu. W Rosji nieustannie od 1945 r. relatywizuje się zbrodniczy komunizm, by pokazać jacy ci Rosjanie byli dobrzy i jacy byli łaskawi dla świata.

Powstaje tylko pytanie. Czy gloryfikowanie komunistów w polskiej przestrzeni publicznej jak to robi Ambasada Rosji w Warszawie jest zgodne z polskim prawem?

https://twitter.com/EmbassyzRussia/status/1257602374178406400

Marek Wróblewski

COPYRIGHT © 2020 TerazHistoria.pl. Wszelkie Prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie tekstów, zdjęć lub filmów bez zgody autora zabronione!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *